| petalouda a întrebat:

Spineti-mi si mie niste titluri de carti pentru adolescenti

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Cărțile Agathei Christie, orice carte scrisă de ea, sunt superbe.
Cianură pentru un surâs; Bună seara, Melania!; 320 de pisici negre - Rodica Ojog-Brașoveanu.
Jurnalele Vampirilor - Lisa Jane Smith
Sânge satanic; Pervertirea - Cristina Nemerovschi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog să consulți lista de cărți din partea de jos a acestei pagini http://lecturirecenzate.ro/

| WhiteLover a răspuns:

Memoriile unei gheise,Amurg, Jurnalele Vampirilor, O serie de intamplari nefericite, Ingerul noptii, Jocurile foamei

| DianaC a răspuns:

Poate ai auzit de controversatele carti,, Amurg'' sau mai bine zis Twilight, pe engleza.A fost prima mea carte citita, si de asemenea preferata mea. Ai rabdare si citeste-o pana la capat. dupa 2 pagini ai sa vezi, cartea asta are ceva ce altele nu au. Te las sa o descoperi singura.Sa te uiti la film dupa ce citesti si cartea big grin. Iar daca vrei ceva mai clasic iti recomand,, Pe aripile vantului'' de Margaret Mitchell. happy

| Laryssaa3 a răspuns:

- O viata de rezerva de Jodi Picoult [este supeer, sunt convinsa ca o sa iti placa!]
- Adio amoruri de Joshua Harris
- Clientul-John Grisham
- Disparitii- Jodi Picoult

| irrumator30 a răspuns (pentru Laryssaa3):

Clientul nu e pentru adolescenti. E scrisa de un avocat. eroii principali sunt doi copii. Atat. in rest e e beletristica pentru oameni mari.

| RaluNico a răspuns:

`Amurg` de Stefany Meyer