| PedoBarbie a întrebat:

Ştiţi cumva o carte tare şi captivantă?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Dama cu Camelii, o sa iti placa cu siguranta.

| PedoBarbie explică (pentru mlm):

Vai! Mulţumesc frumos. Din păcate pe asta am citit-o deja. Mi-a plăcut la nebunie. Alta mai cunoşti tot atât de captivantă?

25 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Iti recomand "Pe aripile vantului" de MArgaret Mitchell, mie mi-a placut foarte mult. Daca vrei ceva mai cu suspans, poti citi romanele Agathei Christie "10 negri mititei","Ucigasul ABC","Intalnire cu moartea", E usor sa ucizi","Pisica printre porumbei"etc.Cum iti spuneam eu iti recomand "Pe aripile vantului", chiar e o poveste de dragoste interesanta..Mai poti citi si "Rosu si negru","Mandrie si prejudecata"(mie, personal mi s-au parut destul de plictisitoare),"Crima si pedeapsa". Bafta la lecturat! Daca reuseti sa citesti "Pe aripile vantului" sa-mi spui parerea ta!

| Pricked a răspuns:

Inocento, încearcă seria A Song of Ice and Fire.

| PedoBarbie explică (pentru Pricked):

Mulţumesc frumos. O să încerc.

mlm
| mlm a răspuns:

Carti sunt multe acum depinde ce stil preferi tu, cam ce ar tb sa fie?

| PedoBarbie explică (pentru mlm):

Orice stil. Caut o carte atât de captivantă încât să nu o las din mână. Ai vreo idee? Ce-mi recomanzi?

| fuzzer a răspuns:

Inferno- Dan Brown

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papillon. Cea mai misto carte pe care am citit-o

| PedoBarbie explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc de răspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciresarii-de Constantin Chirita
Katia demonul albastru-principesa Martha Bibescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beckett-molloy

| PedoBarbie explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc de răspuns.

| Scorpiel a răspuns:

Cartea de bucate big grin

| Alex10Roxy a răspuns:

Suge-o Ramona rolling on the floor) Foarte amuzanta.
Hmm. in afara de asta am si eu niste carti preferate care chiar sunt super si ti le recomand : Elevul Dima dintr-a 7a, Verisoara mea Rachel, Capitan la 15 ani, 2 ani de vacanta, Alchimistul, Sfarsitul lumii in alb si negru. si sunt mai multe dar in principal astea.

| NoSound16 a răspuns:

The fifty shades of Grate

| AlphaPower a răspuns:

Colt-Alb,Romania Pitoreasca, Printul Pierdut KARAZAN, Fram Ursul Polar. Sper sa-mi dai funda, desigur daca te-am ajutat.

| skrillex197453 a răspuns:

Colt-alb e faina

| Alexutzaaaaaaaa a răspuns:

Mitago :*

| PedoBarbie explică (pentru Alexutzaaaaaaaa):

Mulţumesc frumos.
PS: Mai aştet răspunsuri.

| TheChocolate1 a răspuns:

Hei, eu citesc " Cismigiu et Comp. " de Grigore Bajenaru, si mie imi place foarte mult, adica pe mine ma atras, cred ca si tie o sa-ti placa eu zic sa o citesti! :*

| DanielaB28 a răspuns:

Fluturi de Irina Binder. Sunt doua volume

| Sanziana2002 a răspuns:

Roșu Stacojiu. Povesti taoiste din China

| Gota_Brenda_1997 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult "Un bilet de loterie" de Jules Verne.

| Adynutza07 a răspuns:

Pai mie imi place "Rosu si Negru". Sper sa-ti placa si tie. Bafta la citit.

| Tanasuica_Anna_1990 a răspuns:

Cei mai naspa ani din viata mea