| AvalohAlyn a întrebat:

Va plac cartile romantice?
Dati cateva exemple de carti romantice care va plac.

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Ai nimerit intrebarea!
Imi plac cartile romantice.
Am citit multe.Cel mai clasic exemplu, pe care il dau tuturor e Pe aripile vanului de Margaret Mitchell.
Urmeaza cartile lui Mihail Drumes. Cred ca le-am citit pe toate (Invitatie la vals, Elevul Dima dintr-a saptea, etc.)

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Am citit Elevul Dima dintr-a saptea...mi-a placut mult.te tine in suspans si e o lectura foarte placuta acest roman.happy big grinPe aripile vantului nu am citit? E frumoasa tare cartea asta?big grin

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Super.
Daca iti plac detaliile si mai bine.Pentru ca se pierde in ele.

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Dintre autorii straini contemporani, ce carti bune sunt (romantice)?

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sincer sunt prea multe.

15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu mă pasionează atât de mult însă am citit doar 2... Soţia călătorului în timp de Audrey Niffenegger și Dragostea în timpul holerei de Gabriel Garcia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mircea Eliade- Maitreyi

| J0B0MAT a răspuns:

'Maitreyi' si 'La rascruce de vanturi'.
Iti recomand si filmul Wuthering heights din 2009 facut dupa carte daca nu l-ai vazut.

| 熊Panda熊 a răspuns:

"Quo vadis?" -Henryk Shienckevicz
Am citit-o plangand, e geniala cartea.

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Primele pagini sunt putin cam seci, nu foarte tare, dar continutul si sfarsitul sunt extraordinare.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Nu imi plac foarte mult...

Dar, imi place aceasta carte romantica:,, La rascruce de vanturi"

| gfffsdtrshd a răspuns:

Ingerul noptii- Becca Fitzpatrik
Fluturi- vol 1, 2 Irina Bender

| ElizaVasilescu a răspuns:

The Notebook
Draga John
Te doresc
Destine la limita
Cioburi de stele
Fallen
Poti incerca si fictiune:
Jocurile foamei
Divergent
Percy Jackson
Jurnalele Vampirilor

| Camille27 a răspuns:

Trandafiri - Leila Meacham
Invitatie la vals - Mihail Drumes

| anamarya_9398 a răspuns:

Dacă aș rămâne
P. S. Te iubesc
Diana cu vanilie
Cămașa lui

| Anicuta7 a răspuns (pentru anamarya_9398):

Spune te rog frumos pot sa gasesc undeva online Camasa lui? sau cum as putea sa o citesc in afara de a procura cartea? Multumesc