| Aramyx a întrebat:

Vreau romane istorice cu aventura ( gen Alexandru Dumas, Pavel Feval... )

funda pentru cine raspunde mai rapid

3 răspunsuri:
| TheMese a răspuns:

Cei trei muschetari, spadasinul, neamul soimarestilor...si daca iti plac, sven hassel

| AwawawMPN a răspuns:

"După douăzeci de ani", "Cei trei mușchetari" (cred că ai citit), "Cele două Diane" (foarte mult mi-a plăcut); toate de Alexandre Dumas și Notre-Dame de Paris de V. Hugo, dacă poate fi încadrat în categoria numită de tine, însă e preferatul meu și nu puteam să nu-l numesc.
Lectură plăcută!

| Alexandru_Spridon_1981 a răspuns:

Borgia. Pacatele familiei, moartea regilor (Vol. 2 seria Imparatul), Imparatul la portile romei, crimele din betleem, Un mormant in gaza