| graffffffityyyyyy a întrebat:

I don't want to see Dam teza la romana HELP ME sunt clasa a 6 -a semestrul 2 dati-mi niste subiecte ceva X_x dau funda!

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Laur, Laur, dragule, dacă ai fost un elev conștiincios, ai să știi la teză, te asigur. Sau n-ai fost? surprise
Să fii atent la apartenența la fabulă (definiție, trăsături, părțile fabulei, moduri de expunere, figuri de stil)

Genul liric, apartenență la gen liric, elemente de versificație sau prozodie (strofa, ritmul, rima, măsura, piciorul metric, figuri de stil, imagini artistice- auditive, vizuale, olfactive, dinamice(motorii)...

La gramatică, să știi analiza părților de vorbire și de propoziție.
Dar pentru tine, toate astea sunt o joacă, așa-i?

PS. Așa-i că era școala mai interesantă dacă ți se dădea la teză metin2Steel, metin2earth etc? laughing Cred că nici rubrica de absențe nu mai era necesară...

| LaurMicutul a răspuns (pentru floresdemayo):

Daa era mai interesanta cum sa nu
laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru LaurMicutul):

Sunt convinsăwinking

| onasis1961 a răspuns:

Păi ca de obicei este in functie de bafta.Cade exact ce nu ai invatat.

| Aberdeen a răspuns:

Sunt tot a 6-a si noi am dat deja teza.

dar voua nu v-a dat planul de recapitulare?

| alexthebest2000 a răspuns:

Păi, şi eu am dat teza la română (şi da, sunt a 6-a). Sunt sigur că un exerciţiu va fi de a demonstra că o operă este fabulă sau pastel sau nuvelă sau ceva de genul. Aşa am avut eu la ultimul subiect thinking

| andreyna a răspuns:

Uita-te pe didactic.ro si vezi ca sunt o gramada de subiecte de care vrei...Baftalaughing