| anonim_4396 a întrebat:

1.Care chitară credeți că este mai potrivită (pentru o fată care vrea să cânte cântece nu siropoase), acustică sau clasică?

2.Chitara acustică face sunete mai tari și mai groase decât cea clasică?

3.Care e mai de calitate?

P. S:Fără răspunsuri de pe net și dacă nu știți nu răspundeți... Aș prefera să-mi răspundă niște oameni care chiar știu cum e cu o chitară sau chiar mai bine.

2 răspunsuri:
| iulianpuscasu a răspuns:

Cea acustica au rezonanta buna suna mai frumos, mai dulce eu am un Behringer si e super buna.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Ti-o recomand cu placere. Funda?

| Moxxy_3944 a răspuns:

Am avut chitări şi clasice, dar şi acustice. Eu una nu consider că depinde de instrumentul în sine dacă instrumentistul vrea să cânte ceva siropos sau nu. Cea acustică are o rezonanţă mult mai bună decât cea clasică, dar pe ambele poţi cânta la fel de bine diferenţa este cea de sunet. Şi pe ambele poţi cânta mai multe feluri de muzică ( excepţie face muzica rock, acolo îţi trebuie o chitară electrică ).