| Tudor_2366 a întrebat:

1. Ce părere aveți despre muzica House?
Și când zic house nu mă refer la cea promovată acum, cu oameni de genul Inna sau mai știu eu cine. Mă refer la muzica underground.
2.De ce muzica care se pune acum în cluburi se asociază cu cea house?
Vă mulțumesc pentru timpul acordat, aștept părerile voastre happy

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

1.Pentru mine house este plictisitor si enervant.
2.De unde sa stiu eu thinking

| shadovv a răspuns:

In cultura underground nu exita house... exista hip hop si inca ceva (nu stiu sigur cum se mai numeste)

| checkmybrain a răspuns:

1. Destul de enervanta si plictisitoare.(mai ales cand e si fara voce)
2. Cum a zis si eduard89, nu se mai oboseste nimeni sa invete toate genurile astea de muzica mai putin cunoscute, asa ca le este mult mai usor sa spuna in general "house".
**Situatie asemanatoare ar fi si cu rock-ul si metal-ul pe care multi oameni le asociaza, desi sunt destul de diferite.Cum se afla ca cineva asculta rock, imediat: "Vai, satanistule! disperatule! cum poti ma sa asculti asa ceva?" cand poate persoana respectiva prefera ceva usor si nici n-avea treaba cu metal-ul. In fine, nu cred ca voi, astia care ascultati house/techno/alti draci, sunteti judecati gresit deoarece muzica asta e destul de ascultata.
Oricum, la mine muzica house e cum sunt manelele, nu pot asculta oricat de mult as incerca, si fiecare melodie are ceva comun, seamana intre ele.
Asta a fost raspunsul meu sincer, sper sa nu fi deranjat pe nimeni - e doar o parere, mai sunt milioane ca si a mea. Peace.

| eduard89 a răspuns:

1.bai tudorica, in primul rand inna nu este house, este electronic dance. In al 2 lea rand, muzica house are sute de subcategorii. 3 la mana ceea ce se pune in club nu este house, este techno, este un alt gen de muzica, care la fel se imparte in zeci de categorii. in general in materie de techno, la noi domina techno minimal, sau funky techno.
2. Pentru ca sunt cel putin 100 de ramuri, cu bass puternic si frecvente inalte, si de ce sa se mai chinuie oamenii sa retina toate denumirile.Frate, are bass puternic, atunci e house laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem checkmybrain

| Tudor_2366 explică:

Nu știu cum naiba, dar pe TPU se pare că nu prea sunt ascultători. În general genul de house care se ascultă în ziua de azi cel mai mult este tech-house-ul.
Sper că v-am lămurit.Mai aștept răspunsuri happy