| TheReaperIsHere a întrebat:

Am cateva intrebari. Vreau sa imi iau o pereche de casti in ear si nu vreau sa fac greselile pe care le-am facut cu castile trecute care s-au stricat:
1.Murdaria din urechi care s-a depus pe casti, afecteaza?
2. Daca dau volumul tare afecteaza de asemenea castile?
3.Cum le pot proteja sa nu se strice in afara de cele mentionate mai sus? Vechile casti,au inceput sa nu se auda bine intr-o casca,apoi in cealalta casca,dupa aia nu se auzea deloc intr-o casca, trebuia sa misc cumva firul si in cele din urma nu se auzeau deloc.Cum pot sa evit sa se intample asta?
Dau funda celui care imi raspunde primul la toate intrebarile.Multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce n-a raspuns nimeni, o fac eu.1. Murdaria din urechi nu cred ca poate contribui la stricarea lor. 2. Depinde de telefon si de capacitatea volumului. Eu mi-am luat un Speaker boost si imi zice sa nu dau un boost de peste 40%.(Am un Samsung Galaxy Young care se aude foarte incet).3. Ce pot sa zic? Sa ai grija cum le strangi sa nu se rupa firele. Eu am avut casti de la A4 TECH si mi s-a intamplat exact cum ai zis tu, iar acum am mare grija de castile Azusa. Sper ca te-am ajutat catusi de putin! Bafta!