| aniana_1906 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.de un medel de chitara acustica. Vreau sa fac cadou o chitara acustica pentru cineva caruia ii place si ar vrea sa cante muzica folk. Eu nu stiu nimic despre chitari. Nici persoana respectiva nu stie a canta, cu ce ii voi cumpara va intra in tainele cantatului la chira.

Răspuns Câştigător
| FackingJungle a răspuns:

Ibanez V70CENT.

iai un ''ibanez'' sau o ''aria(ariana)'' sigur o sa ii placa

2 răspunsuri:
| DarkSinAngel a răspuns:

Acoustica e si cea clasica, si cea western. Ii poti lua clasica (se va chinui mai mult, dar ii va fi mai usor pe viitor, daca vrea sa treaca la celalalt nivel), sau western (ii va fi mai usor sa invete sa "prinda" acordurile in baree. Ca si model, chiar nu am idee. Prima mea chitara a fost una clasica Hohner, dupa care western Aria(Ariana), apoi electrica Ibanez (FFS i got a tattoo with an ibanez guitar)

| Enma a răspuns:

In primul rand trebuie sa strigi 5 miloane jumate si in al doilea rand documneteazate de pe net happy