| butterfly14_8069 a întrebat:

Am nevoie urgenta de pareri: am o chitara veche (aproximativ 15-20 de ani), este in stare buna, mici zgarieturi dar nu prea a fost folosita si vreau sa o vand dar nu stiu cam cat sa cer pe ea. vreo idee?

3 răspunsuri:
| sttriker a răspuns:

rolling on the floor cred ca rade de tinestraight face...o chitara classic noua e 220 de lei...

Dar daca e originara sau specifica unei tari poate ajunge la preturi de peste 800 de lei doar sa gasesti cumparatori.
Mai bine inveti sa canti la ea...asa eram si eu...dar pana la urma am vandut-o cu 70 de lei.
Daca e simpla si buna sa nu scazi sub 80 de lei oricat de rea ar fi...
Dar ai grija si la sunet sa nu fie corzi dezafectate.
Iti dau un sfat:cere un pret mare(140-150 lei) si scazi daca e nevoie.negociaza strans daca ai cu cine. Daca nu.ai ghinionlaughing

Bafta!

| GaluRobertFabyan a răspuns:

Da. O poţi vinde la preţul de 400 lei. Succes!

| butterfly14_8069 explică:

Logic ca n-ai cum sa ceri 400 de lei pe o chitara veche...stiu si eu cat costa una noua ca de curand mi-am cumparat un Stagg adus din Germania+corzi de rezerva+husa la 400lei...da nu stiu cat as putea cere pe aia veche.aia era problema