| RedNightmare a întrebat:

Am o chitară clasică tare ieftină si veche și demult incerc să învăț să cânt la ea dar e ft greu, ar trebui să mai practic sau să cumpăr una electrică de calitate? La asta clasică îmi rup degetele și freturile sunt prea apropiate pentru degetele mele lungi, ce să fac?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

In mod normal, dacă ai inclinații artistice, ele se manifestă pe ORICE chitară. Dumirește-te dacă ai sau nu apoi cumperi (dacă e cazul)