| anonim_4396 a întrebat:

Imi place sa cant la chitara electrica si vreau sa invat. Ctrdezi ca ar trebui sa imi cumpar una?

Răspuns Câştigător
| Murthag a răspuns:

Ok, iti place sa canti la chitara electrica. Daca vrei neaparat sa iei cursuri de chitara, trebuie sa ai si instrument cu care sa repeti acasa. DAR, iti recomand o chitara acustica pentru inceput, sau electro-acustica, cum doresti. Deoarece primele lectii vor fi cu acorduri, iar la chitara electrica nu se canta cu acorduri...Inveti un an cu o chitara acustica, apoi iti poti cumpara una electrica. Eu asa am procedat si acum, de 1 an jumate' fac chitara s ideja sunt intr-o trupa auzita in toata Braila big grin

| TraficantDeServetele a răspuns (pentru Murthag):

Mah chitaristule, cine te-a mintit pe tine ca la chitara electrica nu se cant si cu acorduri? laughing
Frt, si eu cant la chitara de cativa ani buni, dar insa daca nu esti indeplin nu informa incorect.winking Poate incepe si cu o chitara electrica chiar daca este mai greu decat pe cea acoustica pentru primele lectii.
Si o intrebare pentru tine. Cum se numeste din care faci parte?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal,cum sa inveti fara practica?