| TheTimeKiller a întrebat:

Sa-mi cumpar chitara? Cu ce chitara ar trebui sa incep? Electrica sau normala? As vrea sa invat sa cant, dar singur, cu ajutorul unor prieteni care stiu sa cante. Imi place instrumentul, voi ce spuneti este greu sa invat sa cant unele melodii? A mai invatat cineva singur sa cante la acest instrument? Ma intereseaza mai mult cu ce chitara sa incep : electrica sau normala?

Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Evident ca normala pentru ca, chitara eletronica este mai mult pentru rock si canti la ea note inalte.Si la cea normala este si mai bine pentru ca poti canta aproape orice melodie.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chitara electrica nu este anormala. La inceput trebuie sa incepi pe o chitara rece, normala cum ii spui tu.

| Scorpiel a răspuns:

Chitara rece la inceput

| xBlueAngel a răspuns:

Daca ai cu adevarat ambitie sa inveti sa canti la acest instrument si repeti in fiecare zi macar 30 de minute notele o sa reusesti. Cred ca cel mai bine ar fi sa incepi cu o chitara normala. Bafta!