| Silviu14 a întrebat:

Am o chitara Ibanez v59njp si mi s-a rupt o coarda si n.u stiu ce corzi sa-mi cumpar.Am citit ca se numesc D'Addario dar nu stiu ce grosime trebuie sa aiba. HELP! laughing

Răspuns Câştigător
| 1000bodies a răspuns:

Pai te duci cu coarda rupta la un magazin de muzica si te ajuta tipul de acolo.

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Http://www.soundstudio.ro/......ar_slinky/
eu am dinăstea, şi-s destul de bune.

| Raynn a răspuns:

Grosimea standard e de 0.09 - 0.42 pentru chitara electrica, intreaba la magazin, de obicei sunt de ajutor

| Silviu14 explică:

Chitara e Acustica si aia de la magazin mi.au dat niste 2 seturi de corzi de 009-045 si 010-050 si nu stiu de care sa pun laughing?