| GruzieSmile a întrebat:

Cine poate sa ma ajutesad? Mi s-a rupt o coarda de la chitara acustica (ibanez v50) ce model potrivit de corzi miar trebuii... Dau funditasad

5 răspunsuri:
| Bianca26bb a răspuns:

Du-te la un magazin specializat in instrumente muzicale cu chitara si intreaba. Ei te vor ajuta.

| DerFinne a răspuns:

Sal! daca ai un ibanez V50 acustic iti recomand corzi de metal fender daca ai un ibanez v50 electroacustic, iti recomand setul de la ghs! Funda?

| CarlaD a răspuns:

Comanda-ti de pe net corzi pentru acustica fender sau ghs

| SkAnK a răspuns:

Corzi.corzi iti iei de care vrei tu.cu care te simti mai bine...eu scot un sunet pe chitara mea foarte frumoshappysi am corzi ghs din bronz.

| GruzieSmile explică:

Problema este ca la mine in oras nu mai exista un magazin de instrumentesad