| GwenS a întrebat:

Am o intrebare la care nu stiu daca imi puteti raspunde. oricum:mie mi se pare ca am o voce destul de buna si suna super cand cant in lb. engleza dar nu stiu cum ma pot face auzit de toti ca sa vada toti si nu ma refer numai la parinti sau colegi ...am tot cautat concursuri de muzica dar degeaba sad daca ma puteti ajuta. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| KidDu` a răspuns:

Bun deci pentru inceput : La o serbare de la tine de la scoala roga o profesoara care organizeaza spectacolul sa te bage si pe tine pe scena. Iti faci numarul si dupa aceia va afla mult mai multa lume. Poate chiar ai noroc ca in acea sala sa fie cineva care cunoaste pe altcineva care se ocupa cu un studio. Sau daca nu duci lipsa de situatie materiala poti foarte bine sa o rogi pe mama ta sa te duce la un studio si poate chiar te aude cineva important si atunci ai dat lovitura smug O colega de-a mea asa a reusit si acum ar nenumarate Cd`urii;-x
Succes :*
Fundita plss :*
mersiii happy
P. S : Nu lasa pe nimeni sa iti ia talentu [ adica exerseazaa foarte mult si sa nu te dai batuta niciodata! Sigur candva vei avea succes :* ]

3 răspunsuri:
| kytty a răspuns:

Buna...pai intai inregistreaza un cantec, apoi uploadeza-l pe youtube si ne postezi si noua linkul.

| Nolkyz a răspuns:

Ai putea lua niste lectii de canto la o scoala populara de arte si meserii sau palatul copiilor. pe langa faptul ca vei invata multe tehnici necesare, vei putea participa si la spectacole organizate de profesorii de acolo cu ocazia anumitor zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da un concert in orasul sau in satul unde stai cu autorizatia primariei si pune afise peste tot ca sa vada lumea, sa ai spectatori la concert