| AlexMrs a întrebat:

Am un sistem de boxe 5.1 Philips si nu imi mai merge un satelit, conteaza daca nu bag in woofer cele 4 boxe ramase pe culori? conteaza acele culori la sateliti ( cand intra in woofer fiecare satelit are mufa de o culoare diferita... da toti sateliti arata la fel.

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Trebuie sa bagi fiecare fir la locul lui pe culori.Fiecare satelit cu firele lui in woofer:rosu la rosu, negru la negru.Depinde de modelul pe care-l ai, unele mai vechi nu functioneaza daca nu sut bagate toate firele la locul lor.