| Bishop a întrebat:

Am uploadat un video facut de mine pe youtube si prieteni imi spun ca nu merge, dar la mine merge. Zic ca zice ceva de drepturi de autor blah blah blah, dar nu vad interesul pentru ca am mai uploadat si nu mi s-a zis nimic de srepturi de autor. Am primit si un mail "Dear alexsspace,
Your video, Simple Plan Jump, may have content that is owned or licensed by WMG.
No action is required on your part; however, if you are interested in learning how this affects your video, please visit the Content ID Matches section of your account for more information.
Sincerely, - The YouTube Team ", dar nu vad nicaieri la profil ID Matches :-? Uitati aici linkul http://www.youtube.com/watch?v=bwuW7Y_K3D8. Ce pot face sa mearga?

3 răspunsuri:
| Bishop explică:

Ce drepturi de autor, ca imediat ce am dat save am primit emailul, mai mult ca sigur e un spam, ca nu stau aia sa verifice orice video incarcat de cate cineva, si faza e ca am mai folosit secvente din unele videouri din acest clip si a mers.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vezi si tu ce chestie Warner Bros contine video-ul si scoate-o. daca n-o gasesti, scrie-le mail si intreaba-i.

| anonul a răspuns:

Nu merge deoarece ai incalcat drepturile de autor al cuiva, adica melodia sau parti din clip apartin cuiva care a dat bani youtube-ului sa nu lase pe nimeni sa-i foloseasca creatia (melodie, clip, segvente din alt video, etc), asa ca youtube nu lasa pe altii sa-l vada doar pe tine, vezi ca daca mai incarci o data si inca odata o sa ai 3 strike-uri, la a 3 a ti se suspenda canalu' si ti se sterg toate vidurile si toate vizualizarile, subscrierile, dar o sa mai poti folosi numele, asta daca nu se inregistreaza cineva inaintea ta cu el. Funda pls happy te-am ajutat, nu confused