| BiancaGeorgya a întrebat:

Am voce, da am talet imi scriu singur melodi, dar nu stiu un lucru. cum sa ma lansez in lumea muzici si doresc raspunsuri concrete. Please funda. va dau funda. please?

Răspuns Câştigător
| Th3eo a răspuns:

Incepe prin a pune filmulete cu melodii cantate de tine pe youtube. apoi arata-ne si noua cum cantibig grin

7 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Pai...mai intai.invata...romana. Melodi. Muzici.

| Bunny a răspuns:

Iti dai seama ca nu e atat de usor si indiferent daca ai reusi sa te faci auzit nu inseamna ca ai avea si un succes nemaipomenit.In Romania mare lucru nu faci.La noi nu prea sunt cantareti si actori care sa stie ce sa faca si toti ajung cu pile. Daca vrei sa te lansezi in lumea muzicii din pasiune si nu pentru succes, poti incerca sa participi la cat mai multe concursuri muzicale si sa incerci sa dai probe pentru deschidere de mici concerte. Daca vezi ca vei fi cat de cat apreciat poti incerca sa vorbesti cu un impresar la o casa de discuri(dar sincer aici in Romania slabe sansestraight face). Oricum... incearca! Succes.Si sper ca te'am ajutathappy.

| fluffee a răspuns:

In Romania nu prea ai sanse sa te lansezi singur, decat daca ai o situatie financiara foarte buna, incat sa-ti permiti singur cheltuielile. Incearca sa trimiti ceva demo-uri la Casele de discuri din tara, sau la diversi artisti. Te vei izbi de foarte multe usi inchise, asta trebuie sa ti-o spun si eu. Insa, daca iti doresti cu adevarat sa canti. nu vei renunta. Mult succes

| fluffee a răspuns:

Puffy, tu confunzi Romania cu Statele Unite... Daca Justin Beiber (sau cum se scrie) a fost descoperit pe Youtube, crezi ca se va intampla la fel pe-aici? Sunt foarte multi tineri/copii talentati si stau in umbra unor pitipoance si a altora de apar in ziua de azi pe la tv...

| Deeaa a răspuns:

Pune-ti videoclipurile pe youtube si cineva o sa descopere vocea ta. Poate te va contacta si iti vei indeplini visul.Aaaaaa...si spune la toti prietenii tai sa se uite la videoclip si cine stie. Oricum succes si nu renunta. Te pup!

| qLoveSmileღ a răspuns:

Buna, deci. de ce nu intrebi pe un prieten despre un profesor care poate sa te asculte big grinbig grin nu stiu... happy

Răspuns utilizator avertizat