| Xaio123 a întrebat:

Aseara la VMA 2014, Beyonce a primit de la Jay Z "Michael Jackson Vanguard Award"

Pentru ce se da acest premiu? De ce acest premiu poarta numele lui Michael?

Multumesc frumos! Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| bioxenial10 a răspuns:

Premiul "Video Vanguard Award" știut și ca "Lifetime Achievement Award" este acordat artiștilor care au avut o contribuție consistentă în cultura muzicală a postului MTV. În anul 1991, acest premiu a fost redenumit "Michael Jackson Video Vanguard Award", în cinstea valorii muzicii lui Michael Jackson, care la rândul său, a avut o contribuție fenomenală în istoria acestui post de televiziune.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://translate.google.ro/....../translate
O zi frumoasa sa ai:)