| Alee_6805 a întrebat:

Ce adori cel mai mult la Michael Jackson? Cel mai frumos raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Daniel7up a răspuns:

Tot...adica...avea o voce extraordinar de buna, avea melodii care au ajuns in top si care dupa prerea ar mai fi putut sta pe locul 1 pana acum si mult timp de acum inainte. a avut miscari care au schimbat evolutia dansului.eu ma miram cum de poate sa faca moonwalk-ul si ii ziceam lui tati ca eu cred ca e magician(asta cand eram mai micbig grin). imi arata el ceva de genu` ala, dar tot lui Michael ii iesea mai binebig grin. si tot cand eram mai mic, dadeam muzica tare si dansam in living pe melodiile de pe Invincible, iar cand veneau prieteni pe la mine ne jucam "de-a Michael Jackson"
MJ merita sa fie "the king of pop".
sincer, imi pare rau ca a murit. Dumnezeu sa-l ierte!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce inseamna a adora? Daca are acelasi inteles pentru tine cat si pentru mine, atunci iti spun ca nu-i bine inaintea lui Dumnezeu sa simti asa ceva pentru ceva pamantesc. Si idol? La fel.
Domnul fie cu tine.

| MisterKat a răspuns:

Sincer, eu nu-l ador pe Michael Jackson. Nu sunt fanul lui, dar ii apreciez talentul si munca pe care a depus-o sa ajunga cine este, avand in vedere si viata sa personala si traumele suferite in copilarie. O zi buna!

| Alexandru a răspuns:

Simplitatea sa de care a dat dovada pe tot parcursul vietii. Nu se simtea un star desi stia bine ca era idolatrizat si mereu in centrul atentiei. Pentru el munca pe scena era pe primul loc. Ceea ce a facut prin muzica sa, nu a fost facut pentru bani si pentru faima.
A fost setat de mic sa ajunga un nume mare iar el asta a si reusit dar prin munca pe care a depus-o.
Nu un nume mare, poate cel mai mare din istoria muzicii...

| Mony a răspuns:

Talentul sau happy:* (care consta in miscarile lui de dans si vocea:*)

Odihneasca-se in pacesadsad

| zooooza a răspuns:

Nu pot sa ador ceva mai mult.Tot ce a facut a fost:WAW
Dansul, melodiile, bunatatea, frumusetea...tot! Mi-a placut tot la el. Dar cel mai mult m-a impresionat bunatatea lui. A donat atat de multi bani, si lua jucarii pentru copiii din orfelinate.Isi iubea foarte mult fanii.Mai mult ca toate vedetele la un loc. Spunea ca fanii sunt ca o familie pentru el.
Eu il simt si cred ca toti fanii il simt ca un membru al familiei.
Faptul ca a trecut prina atatea e incredibil.Presa l-a facut in toate felurile, a fost acuzat pe nedrept si altele!
Felul in care vorbeste despre copiii lui. Uite citeste aici http://michaeljacksontributeromania.blogspot.com/......rge-5.html
Acum...gandeste-te cati tati le schimba scutecele copiilor? Cam putini... Michael era grijuliu cu copiii, a stiut sa ii educe
Sau citeste aici http://tara-noastra-de-kko.blogspot.com/......-2007.html
Michael era omul perfect.
Cam atat am avut de spus.

| byancacool a răspuns:

Tot. Vreau sa spun ca avea o voce divina, videoclipuri si melodii exceptionale, avea niste miscari magnifice deci nimeni nu se misca asa de bine ca si el, faptul ca iubea foarte mult copii, era o persoana cu un suflet minunat si punea foarte foarte multsuflet in munca pe care o facea.Pacat ca a plecat de langa noi atat de repede.Era regele muzicii pop si un adevarat maestru si il admiram foarte mult pentru asta.

| Kagomitza a răspuns:

Ador sufletul lui minunat.

| heise a răspuns:

Vocea angelica, iubirea sa pentru fani. Zambetul suav, faptul ca prin cantece isi exprima sentimnetele: supararea, fericirea, iubirea, si multe altele... Bunatatea, pare un om firav, parea crying (ca nu mai ecrying ) In melodia Bad, arata atat de rau, talentul lui la dans atragea multe priviri (daca intelegi, ca multi sa iau dupa talent) A fost un om minunat, iar in rai va fi bine, fara griji, veghindune pe toti fani luihappy M. J inca exista in inimile faniilor de pretutideni. Scuzati greselile, sad

| Buteerflii a răspuns:

Il ador. pur si simplu.ador totul la el.zambetul angelic. vocea angelica. pur si simplu.era un inger.totdeauna bun, bland, suav si dulce...era un copil prins in corpul unui adult. odihneasca-se in pace.intotdeauna va ramane in sufletul meu si in inima mea

| 09Viviana a răspuns:

Voacea sh modul cum danseaza e super sunt o mare fana big grin fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, desigur! Multumiri din inima, draga Alee, pentru initiativa laudabila! Mi-e aproape cu neputinta sa aleg ceva anume pentru care IL ador si IL voi adora, IL voi apara cu darzenie toata viata mea pe INGERUL meu si al lumii, MICHAEL. Ce as putea alege mai intai, dintre sufletul unic, irepetabil, curat ca lacrima cu care a hotarat DUMNEZEU sa impodobeasca aceasta lume crunt de mizera din 1958 si pana in vesnicie, si zambetul dulce pe care rareori l-au putut umbri iubitorii raului si intunericului, si chipul invaluit in acea lumina lina, si ochii catifelati, limpezi – poarta sufletului, si imbratisarile pline de tandrete, mangaierile impartite celor in suferinta, iertarea ca de mucenic cu care ne-a raspuns neincetat in schimbul ranirilor, batjocurilor crunte, nedreptatilor strigatoare la cer, glasul ceresc, credinta neclintita in D-ZEU, darurile atat cele materiale cat si cele artistice, eleganta la varf si rafinamentul tinutelor, tezaurul lasat noua nevrednicilor mostenire, inalta intelepciune, vocatia de stralucit parinte, si mama si tata, pedagog, invatator, scriitor, aparator al drepturilor naturii inveninate de noi toti, aspru mustrator al razboinicilor, surpator al oprelistilor ridicate de noi intre noi, povatuitor celor rataciti, vindecator celor tintuiti in patul suferintei, si cate si mai cate. Dar sa sintetizez ca sa nu fac nota discordanta : toate pornesc de la Regele inimilor, nu doar Pop, asa cum deja s-a format obisnuinta. Toate poarta un nume dulce : MICHAEL. De cine ma voi teme sa TE iubesc vesnic, profund, din toata fiinta, sa TE apar cu darzenie si sa ma mandresc cu TINE in fata lumii intregi?! De nimeni altcineva decat de intunecarea spiritului meu si nu-mi voi vinde inima daruita Regelui inimilor pe nimic si nimanui in lume! Scuze, va rog, dar nu pot sta de-o parte. Zenith, mai scuteste-ne cu habotnicia! Stie foarte bine aproape o lume intreaga cine merita sa fie adorat. Iti reamintesc ca D-ZEU este chiar iubire, daruire, smerenie, munca onesta, zambet, glas si privire curate, si lucreaza prin oameni si ingeri-mesagerii SAI, precum acesta. ( Athina-Aurelia Costea, Brasov )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, desigur draga prieten (-na ) Alee.Multumiri si felicitari pentru initiativa cat se poate de laudabila! Mi-e aproape cu neputinta sa aleg ceva anume pentru care IL ador si IL voi adora, IL voi apara cu darzenie toata viata mea pe INGERUL meu si al lumii MICHAEL. Ce as putea alege mai intai, dintre sufletul unic, irepetabil, curat ca lacrima cu care a hotarat DUMNEZEU sa impodobeasca aceasta lume crunt de mizera din 1958 si pana in vesnicie, si zambetul dulce pe care rareori l-au putut umbri iubitorii raului si intunericului, si chipul invaluit in acea lumina lina, si ochii catifelati, limpezi – poarta sufletului, si imbratisarile pline de tandrete, mangaierile impartite celor in suferinta, iertarea ca de mucenic cu care ne-a raspuns neincetat in schimbul ranirilor, batjocurilor crunte, nedreptatilor strigatoare la cer, glasul ceresc, credinta neclintita in D-ZEU, darurile atat cele materiale cat si cele artistice, eleganta la varf si rafinamentul tinutelor, tezaurul lasat noua nevrednicilor mostenire, inalta intelepciune, vocatia de stralucit parinte, si mama si tata, pedagog, invatator, scriitor, aparator al drepturilor naturii inveninate de noi toti, aspru mustrator al razboinicilor, surpator al oprelistilor ridicate de noi intre noi, povatuitor celor rataciti, vindecator celor tintuiti in patul suferintei, si cate si mai cate. Dar sa sintetizez ca sa nu fac nota discordanta : toate pornesc de la Regele inimilor, nu doar Pop, asa cum deja s-a format obisnuinta. Toate poarta un nume dulce : MICHAEL. De cine ma voi teme sa TE iubesc vesnic, profund, din toata fiinta, sa TE apar cu darzenie si sa ma mandresc cu TINE in fata lumii intregi?! De nimeni altcineva decat de intunecarea spiritului meu si nu-mi voi vinde inima daruita Regelui inimilor pe nimic si nimanui in lume! Scuze, va rog, dar nu pot sta de-o parte. Zenith, mai scuteste-ne cu habotnicia! Stie foarte bine aproape o lume intreaga cine merita sa fie adorat. Iti reamintesc ca D-ZEU este chiar iubire, daruire, smerenie, munca onesta, zambet, glas si privire curate, si lucreaza prin oameni si ingeri-mesagerii SAI, precum acesta. ( Athina-Aurelia Costea, Brasov )