| CxiAngel a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Sunt cam incepatoare in ale karaoke, am voce dar nu este de ajuns si vineri v-a trebui sa cant o melodie singura si cum nu stiu prea multe va rog pe voi cei care ati trecut prin asta sa imi spune-ti melodii usor de cantat sau cum sa invat sa cant, dar nu vreau site-ul karaokeparty pentru ca stiu de el si nu prea imi este de folos pentru ca eu nu am invatat de la nimeni sa cant si nu am suport de la mama mea si nici de la sora mea si tot ce imi doresc e sa invat pas cu pas sa cant, sa ma perfectionez si sa trecu cu bine de vineri pentru ca voi canta in fata a doua clase si eu nu stiu ce sa fac. Va rog dau funda!

5 răspunsuri:
| Alecu53 a răspuns:

Melodii usoare....depinde si de genurile tale...de exemplu eu dupa ce am auzit o melodie(rap de obicei) si imi place caut versurile si o ascult de 3-4 ori si o memorez, si o cant f bine.
Da asta e cea ce ma priveste pe mine! Fiecare are un gen de muzica pe care il memoreaza mai usor
Tie cam ce iti place

| CxiAngel explică (pentru Alecu53):

Mlodii noi gen christina anguilera - you lost me, paula seling - get up now, sau if i were a boy sti melodii care dunt cerute acum in nici un caz nu vreau sa cant rap sau hip-hop as vrea ceva r&b sau pop si nu vreau doar sa le stiu eu vreau sa ajung cineva mare mai tarziu

| CxiAngel explică (pentru CxiAngel):

Mi-ar placeva ceva gen paula seling- tu nu vezi asculta-ti si poate va dati seama

| 1000bodies a răspuns (pentru CxiAngel):

Ce spui tu cu if i were a boy si you lost me sunt cam grele, nu crezi? Incearca Jason Mraz - I'm yours sau Plain White T's - Hey there Delilah. happy

| kiss21 a răspuns:

Eu..prima melodie pe care am cantat-o in fata oamenilor a fost,, je t`aime''..de lara fabian..la inceput pare grea.dar dupa aceea..este foarte usoara. vreau sa spun ca am primit ropote de aplauze. sper ca si tu la fel. funda? pls..sunt noua pe TPU