| DeeDeeTa a întrebat:

Buna,am o mare problema eu cred ca am o voce buna dar o prietena zice ca ar trebui sa ma las de visul asta pentru ca nu stiu sa cant dar dupa parerea mea, ea nu stie sa cante as vrea sa-mi fac vocea foarte foarte frumoasa ca sa ma pot face cantareata si sa-i demonstrez ca stiu sa cant mai bine decat ea deci cum pot face asta....va multumesc dau funda...love struck

Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Poate este doar invidioasa si de aceea vrea sa renunti la visul tau.Incearca sa iti exersezi zilnic vocea.Sunt diferite karaoke pe youtube.com.Incepe cu melodii usoare pe vocea a 2-a si termina cu melodii pe vocea 1.Inregistreaza-te atunci cand canti sa te poti auzi si sa iti dai seama exact unde falsezi ca sa te corectezi.La mine asa a functionat.Canta minim jumatate de ora pe zi si se va vedea diferenta. Poti incerca orice fel de melodii, nu conteaza ca sunt cantate de voci feminine sau masculine.Le adaptezi pe vocea ta.Succes!

| DeeDeeTa explică (pentru lavynya1):

Iti multumesc m-a ajutat...

4 răspunsuri:
| CRISS69TM a răspuns:

Majoritatea,despre sine au o parere foarte buna.ei sunt cei mai tari, dar din pacate doar pentru ei.sunt putini care accepta realitatea.prietena ta te cunoaste cel mai bine, asa ca ar trebui sa-i accepti sfatul.nu o considera invidioasa sau ca iti vrea raul. daca aveai intr-adevar voce pentru muzica erai remarcata deja de profesorii de muzica din scoala.sa invatam sa acceptam realitatea, si sa fim mai degraba obiectivi decat subiectivi.in felul acesta vei avea mult mai mult de castigat in viata.succes.

| DeeDeeTa explică (pentru CRISS69TM):

Numai prietena aia crede ca nu am voce restul prietenilor mei cred ca am voce iar la scoala noi mai mult facem teorie decat sa cantam oricum vocea trebuie lucrata iar eu voi face orice pentru a-mi indeplinii visul.

| DeeDeeTa explică:

Am uitat sa mentionez si ea vrea sa devina cantareata.