| cummacheama a întrebat:

Heii TPU. as vrea sa va cer parerea in legatura cu un vis de al meu de cand eram mica : acela de a deveni cantareata laughing. insa problema este ca nimeni nu crede in mine sau in visul meu. nici macar parintii, insa eu chiar cred ca am voce. aceasta iarna am fost la o profesoara ( 20 ani ) si mi-a spus ca nu am voce dar eu abia puteam sa vorbesc pentru ca eram racita. Si eu nu stiu ce sa mai cred. Credeti ca ar merita sa mai sper la acest vis? P.s : am 13 ani. -.-

2 răspunsuri:
| deliacg a răspuns:

Hey am aceeasi varsta! multe fete de varsta noastra vor sa fie cantarete asa-i, dar eu nu sunt una dintre ele.nu te poti baza pe asta, gandeste-te bine daca faci asta din palacere sau pentru ca sa devii o vedeta! multi parinti nu incurajeaza copiii pentru asta.Adevarul doare, dar daca tie iti place chiar asa mult si te bazezi pe asta ar trebui sa le spui parintilor tai ca asta vrei tu.

| cummacheama explică (pentru deliacg):

Stiu ca in ziua de azi toti copii vor sa ajunga mari vedete. dar in cazul meu chiar nu este o dorinta de copil rasfatat. de cand sunt mica am sperat la acest vis insa acum cred ca a venit timpul sa fac ceva in aceasta privinta. si clar fac asta din placere nu pentru a devenii o vedeta -.-