| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Buna,am o prietena care nu prea cred ca are voce,ea canta in fiecare zi si incearca sa imite anumiti artisti,dar nu stie ca nu are voce si vrea sa se faca, cantareata....intrebarea mea este ce sa faca sa aiba vocea frumoasa chiar daca nu prea canta bine? funda...love struck

Răspuns Câştigător
| FataCuDouaFete a răspuns:

Buna,pai vocea se mai lucreaza si in timp; daca nu stie ca nu are voce ar trebui sa-i spui pentru ca nu poate trai mereu cu sentimentul ca are ceva ce nu are, dar poate dobandi cu timpul.pana la 15-16 ani vocea se schimba iar dupa 16 ani poate merge la canto si profesoara de acolo o ajuta sa faca vocalize, anumite exercitii vocale etc.deci prietena ta are sanse dar mai trebuie sa astepte ca doar nu vrea sa-i cada totul din cer si maine sa fie cantareata, nu? si inca ceva:daca ai mai putin de 15-16 ani(asta in cazul in care poate tu ai voce) sa nu mergi la canto pentru ca ti-ai putea pierde vocea(la vocea muzicala ma refer) deoarece nu este bine formata. sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| ςгเรtเภยкค explică:

FataCuDouaFete tot o colega de-a mea face repetitii de canto si are 13 ani

| Patricia0810 a răspuns:

Daca tu crezi ca au voce ajut-o

| Allyna001 a răspuns:

Eu zic sa incerce sa imite diferite stiluri de melodii si nu cantareti.