| OnlyDga a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare.Cam la cat m-ar ajunge un microfon de cantat cat de cat acceptabil? Nu am cantat decat o data la microfon si as vrea sa incerc cateva piese, sa fac karaoke pentru a imi face o idee cum ma aud. Deci nu ar trebuie sa fie ceva foarte scump pentru inceput. Pana in 100-200 de lei gasesc?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Recomand asta pana te decizi la unul bun :

https://www.pcgarage.ro/microfoane/somic/senicc-sm-098/

| OnlyDga explică (pentru aditimus):

Auzi da asta trebuie conectat la boxe din cate vad iar eu nu am. N ar fi ok si unu cu difuzoare incorporate?

| aditimus a răspuns (pentru OnlyDga):

Se conecteaza la mufa de audio normala de la placa de sunet a calculatorului sau la statie daca ai.

| OnlyDga explică (pentru aditimus):

Nu am calculator si nici statie. O statie cat m ai m-ar costa? de asta ziceam ca poate iau unu cu difuzoare

| OnlyDga explică (pentru OnlyDga):

Si eventual cu bluetooth

| aditimus a răspuns (pentru OnlyDga):

Atunci ia o boxa portabila mai simplu.