| Frank51 a întrebat:

Imi recomandati un amplificator de ~2x100W? Cele noi sunt foarte scumpe si cele de pe olx sunt cam vechi, oare mai duc alea? Am luat recent 2 boxe MMS 802 - 2x170W si vechiul amp(chinezarie 2x50) nu mi le duce.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia un Technics batrinesc de prin 1990. Alea sunt scule. Maxim 500 RON, reconditionat, dar merita. https://www.power-zone.ro/......s_cap.html

| Frank51 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am gasit si eu asa ceva, Onkyo A-8830 2x60W@8ohm la 220 de lei, dar nu sunt sigur de fiabilitatea lor fiind atat de vechi https://www.olx.ro/oferta/amplificator-statie-onkyo-IDd9mnH.html

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Ia de la Power Zone sau altii care iti dau garantie. Crezi ca nu sunt fiabile daca dupa 20-30 de ani inca se reconditioneaza si se da garantie ca la produse noi? Sa fim seriosi! Gindeste-te ca astea sunt multe dintre ele scule care costau niste mii de dolari la lansare. E ca la laptopurile de business SH/refurb - cum de crezi ca se vind asemenea chestii cu 2-3 ani garantie la 5-10 ani de la lansare?
Uite ceva frumos - https://www.power-zone.ro/......ntage.html

| Frank51 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mersi mult de site, chiar am de unde alege laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Mai era unul de prin Cluj, nu cred ca e PZ. Era site-ul unuia electronist, si el si nevasta-sa. Aduceau oamenii scule de-astea de afara si reconditionau. Frumos, garantie, si scule de plingi. Boxe care in anii 80-90 costau cit un apartament la ~1000 RON. Si mai e si avantajul ca atunci cand iei scule de nivel audiofil stii ca oamenii aia au avut grija de ele, ca nu iti iei boxe de 20.000 EUR si amplificator de 10.000 ca sa dai petreceri de nunta cu ele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mdah, Power Zone e ala de care zic eu. Si-au schimbat design-ul la site si de aia credeam ca e altul.winking

7 răspunsuri:
| colleonu a răspuns:

Recomand cele de Electomures 2x50 sau 2x75, nu mai stiu exact, dar trebuie să fi atent la rezistența boxelor, sa fie de 8 in, daca nu, cauta un amplif de aceeași rezistență ca si boxele...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru colleonu):

Hai sa nu exageram cu Electromures acum...