| marta_3895 a întrebat:

as vrea sa stiu care ar fi cea mai tare trupa rock dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

@GigllyMandy
Imediat să scoți Breaking Benjamin din rânduiala aia straight face

Fondatorii curentului rock nu sunt Green Day și Linkin Park. Sunt legendele rock care vor rămâne în istorie pe veci, trupe precum Bon Jovi, Metallica, The Rolling Stones, AC/DC, Iron Maiden, Megadeth etc.

Recunosc, din rânduiala ta ascult Green Day, Nickelback și Muse. Sunt conștient că sunt comerciali, dar nu îndrăznesc să spun că sunt niște trupe excepționale care au creat curentul rock.straight face

Pentru mine cea mai tare trupă rock nu e nici Bon Jovi, nici Metallica, nici vreo altă trupă legendară. Este Breaking Benjamin. Mă simt atât de legat sufletește de melodiile lor și de mesajul acestora, este ceva superb... Nu pot explica în cuvinte. Nici melodiile de la Metallica, nici de la Bon Jovi, nici de la AC/DC nu m-au făcut să simt ceea ce simt când ascult melodiile celor de la Breaking Benjamin.

Un lucru e sigur, Breaking Benjamin nu au nici o urmă de comercialism, chiar dacă sunt o trupă activă după 2000. Nimeni nu poate spune că sunt comerciali sau non-sence. De asta se deosebeste de unele trupe pe care le-a scris @GigllyMandy.

Baftă

14 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

@GigllyMandy
N-am zis că trupele pe care le-ai spus sunt varză sau că nu ai dreptul la o opinie. Pur și simplu nu poți să spui că acele trupe au creeat curentul rock. Nu-mi amintesc să-ți fi spus altceva.

Baftă

| LastChance a răspuns:

@Maria, 30 seconds to mars au fost super, acum sunt varza.
@GigllyMandy, toate trupele pe care le-ai spus sunt distruse, adica prea comerciale. Poate Breaking Benjamin sa nu fie asa, dar nu eu ascult, sa spuna cineva informat.
In fine, revenind la intrebarea ta @marta, nu pot spune care este cea mai buna trupa de rock. Nu poti spune ca Metallica e mai buna decat Megadeth sau Bon Jovi mai buni decat Guns `n Roses.
Trupa mea favorita este Metallica, dar nu o cred mai buna decat alte trupe ale anilor `60-`80. Toate merita din partea noastra mult respect pentru ca ne-au educat cu muzica lor.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Iron Maiden XD
Up the irons! \m/

| Miky a răspuns:

Tokio hotel♥

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Three days grace

| GigllyMandy a răspuns:

INtr-adevar 30 Seconds to mars sunt super insa sa nu uitam de fondatorii curentului rock Green Day, Linkin Park etc. ...si desigur niste trupe mai putin cunoste insa la fel de bune cum ar fi Sum 41, 12 Stones, The all american rejects, 3 Doors Down, Nickelback, Voltaj big grin, Muse, Breaking Benjamin, Coldplay! CIUSS!

| GigllyMandy a răspuns:

@7h30 intr-adevar nu-i contest pe bon jovi, Metallica, The Rolling Stone AC/DC si ceilalti. Sunt niste legende insa nu si pentru mine. Cei care i-am mentionat mai jos au creat pentru mine conceptul de "muzica rock". Si eu iubesc Breaking Benjamin si nu stiu ce parere ai insa chiar nu imi aleg trupele dupa cat sunt de faimoase sau celebre. Intr-adevar Breaking Benjamin nu este o trupa legendara si nici foarte cunoscuta insa chiar nu cred ca este nevoie sa o scot din mica mea "randuiala". Pt mine oamenii enumerati de mine mai jos au creat rockul dupa cum ai spus-o tu poate nu e adevarat dar sunt sigura ca pentru mine si poate milioane de adolescenti trupele acestea inseamna rockul! Insa fiecare trebuie sa aiba o parere si nu pun la indoiala cunostiintele tale insa cu riscul de a ma repeta pentru mine "trupele alea" inseamna ceva mai mult decat poti sa-ti imaginezi. Dupa cum spuneam fiecare trebuie sa aiba o parere, daca e buna sau rea asta chiar nu mai conteaza pentru minehappy! ciuss!

| GigllyMandy a răspuns:

Hey acum am vazut... certareata lumea pe aicilaughingScuze pentru ca am opiniile melebig grin Si scuze pentru ca folosesc cuvantul "super". Chiar?

| ArcAnna a răspuns:

Eluveitie

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))
30 seconds to mars sunt "super"? rolling on the floor)) N-am nimic cu ei lol, nici macar nu i-am ascultat, or canta bine. Dar, te rog, nu mai spune "super". ^^
Si de cand sunt Green Day si Linkin Park fondatorii curentului rock? rolling on the floor)))) Bine a zis Woodenpints, ar fi in zadar sa mai zic ceva despre asta.
Ca sa raspund totusi la intrebare, nu as putea desemna o singura trupa, in general ma decid foarte greu. Tin totusi sa spun ca mare parte din ce e considerat astazi rock e de fapt o facatura comerciala. Eu una prefer trupele mai vechi. ( AC/DC, Guns N' Roses, Bon Jovi, Def Leppard, Whitesnake, Extreme si asa mai departe )

| Cristina_5283 a răspuns:

30 seconds to mars love struck

| Cristina_5283 a răspuns:

Cei de la 30 seconds to mars au cateva melodii suuuper pe care le ascult mereu.gusturile nu se discuta happy

| kalisscoca a răspuns:

Ai mei sunt AC/DC si Ozzy Osbourne!