| MetalForever a întrebat:

Care este trupa rock cea mai buna dupa parerea voastra?(incluzand subgenurile rockului)

19 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Dream Theater, Rammstein, Pink Floyd si Sepultura.Fab Four, cum s-ar spune.

| MetalForever explică (pentru Dumnezău):

Pink Floyd e rock n'roll stilu ala clasic eu ascult doar metal.

| Woodenpints91 a răspuns:

Motorhead

| CautNume a răspuns:

Queen sau Red Hot Chili Peppers, dar mie imi plac mult si Evanescence.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Eu cred ca trupa Caliban este unda dintre cele mai bune trupe de rock, daca nu chiar cea mai buna!
http://www.youtube.com/watch?v=qbA0bOxhvq8

| RockNbeer a răspuns:

Muzica nu este acelasi lucru cu fotbalu...
In fotbal poti face un top cu cele mai bune echipe, in schimb in muzica nu ai cum, cu atat mai mult in rock.
poti face un top cu cele mai experimentate, cu cele mai longevive..si tot asa, dar nu exista cea mai buna
dupa parerea mea, cred ca ar fi o trupa britanica, ori Motorhead ori Led Zeppelin ori Iron Maiden...ori Deep Purple, este greu de ales..chiar imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine pe primul loc este Green Day. Apoi Linkin Park, 3 Days Grace, Evanescence, Nickelback, Paramore si Within Temptation happy.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Children of bodom, Metallica şi Obtenebris.

| Prototypul a răspuns:

Linkin Park

| AceOfSpades a răspuns:

Băi, am auzit multe trupe rock bune, dar nu toate sunt la fel aşa că nu prea poţi să le compari. Mie personal îmi place SlipKnoT pentru că ascultând o melodie cântată de ei, mă simt automat mai bine.
Dar îmi plac mult mai multe trupe cum ar fi Metallica, Pierce the Veil, Asking Alexandria, Motionless In White, Disturbed. Şi mă rog nu prea mai are rost să continui pentru că mi-ar lua ceva timp XD.

| MetalForever explică (pentru AceOfSpades):

Sa te simti bine cand asculti o melodie e cel mai important.In functie de asta iti alegi genul.

| DimaTrofimFan a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca Iron Maiden,Metallica,AC/DC,Guns'n'Roses,Twister Sister,Red Hot Chili Peppers,Evanescence,Judas Priest,Annihilator,Black Sabbath, Nightwish, Nirvana, Scorpions, Aerosmith si The Rolling Stones.Desigur este parerea mea.

| DeadMemories a răspuns:

Cred ca Metallica, Iron Maiden, Led Zeppelin, Guns'n'Roses si AC/DC.Asta e parerea mea ceilalti poate nu sunt de acord cu mine.

| MetalForever explică (pentru DeadMemories):

Mda si mie imi cam plac aceleasi trupe cu exceptia Iron Maiden.Deci nu ii suport.Ba,poate melodia aia, Be quick or be dead merge da in rest...

| vladdumitrescu a răspuns:

Red Hot chili Peppers

| Andra0712 a răspuns:

RED HOT CHILI PEPPERS!

| EliVikernes a răspuns:

Black Sabbath,Iron Maiden, Deep Purple, AC/DC, Metallica, Guns'n Roses...

| TrueMetalHead a răspuns:

Led zeppelin, Guns'n' Roses, Green DAy Iron Maiden, Metallica, Nickleback, ac/dc Kiss

| Aleimpaired a răspuns:

Mie imi place Marilyn Manson laughing. I mean, de fiecare data cand il ascult, ma simt mult mai bine. De asemenea si Placebo sunt buni. Whatever, fiecare cu ce-i place. happy