| cartofiorce a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica (virgulă) house/comercială? Mai ales cea din România.
Voi ce genuri de muzică ascultați? :3

Răspuns Câştigător
| Amadeus1202 a răspuns:

O totala mizerie, muzica "mainstream" in tara asta este o prostie. Toate melodiile sunt la fel, se canta despre bani, sex si femei sau "oh ce dor imi este de tine". Noroc ca mai avem trupe precum Alternosfera (chiar daca sunt moldoveni), Bucovina, Negura Bunget si multi altii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amadeus1202):

Mori în chinuri.

| Amadeus1202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate, daca tu nu ai ceea ce se numeste sensibiltate si abilitatea sau inteligenta de a intelege un mesaj atunci este problema ta daca te rezumi la astfel de gen de muzica happy. Chiar nu imi pasa ce asculti, esti liber sa asculti ce vrei, iar eu sunt liber sa am o parere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amadeus1202):

"Se canta despre bani, sex si femei sau "oh ce dor imi este de tine"."
Acest gen de muzică se ascultă numai şi numai pentru negativ(instrumental) versurile sunt doar de fundal, nu trebuie să transmită un anumit mesaj. Dar iti dau un pic de dreptate muzica asta ar trebui sa fie despre acel feeling, acea euforie, daca intelegi ce zic, nu despre "bani, femei, sex, cluburi si alcool". Urasc muzica pop, r&b si alte genuri de comerciale, pentru mine sunt in acelasi regn cu maneaua si muzica populara, dar iubesc muzica dance/house(muzica care se asculta doar pentru negativ). Pa, pa.

15 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Muzica house? Muzica house nu e muzica.Eu ascult rock.

| FadetoBlack a răspuns:

E... comercială?

| RockNbeer a răspuns:

As fi un ipocrit sa spun ca nu ascult asa ceva,nu ascult de buna voie,insa,uneori,imprejurarile te obliga sa asculti rahaturile alea.
De obicei rock/metal,putin rap, ceva muzica clasica, uneori jazz, blues, n-am bariere.

| LegionarulRoman a răspuns:

O detest,in general(si nu numai din Romania). Asculta rap, muzica clasica si colinde de Hrusca si Fuego(pe bune big grin ).

Sa fiu sincer, colindele chiar imi plac si ma linistesc. Aveti ce aveti cu Fuego, dar omul are voce, n-aveti ce-i face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica house nu este neaparat comerciala, exista si muzica house underground(necomerciala). Eu, unul iubesc house-ul, in special pe cel progresiv, este genul meu preferat de muzica, dar îmi mai plac şi altele ex:Rap romanesc, trance, dance, dubstep şi tot ce inseamna muzica electronica.
In tara asta se face mai mult dance decat house, dar dance-ul este un stil destul de asemanator cu house-ul. Este cert ca noi romanii ne pricepem mult la acest gen muzical, ne-am remarcat mult cu el prin strainatate. Eu unul iubesc acest gen, preferatii mei din România fiind: Deepside Deejays, Deepcentral, J. Yolo, vechiul Connect-R şi mulţi alti pe care mi-e lene să-i enumar acum.
Nu iti place house-ul? Iti sugerez sa asculti niste melodiie de la Avicii(recomand: X You, Levels, You make me, Seek Bromance+ incă cateva) pe langa Avicii mai poti baga si niste Calvin Harris si David Guetta, iar după niste Swedish House Mafia, Daft Punk si The Prodigy.

| Zerathull a răspuns:

In general, una proasta.Eu ascult Metal si o parte din subgenuri(death metal, black metal viking, classical metal etc).

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Ce părere pot să am decât una proastă? Detest muzica house/comercială, ce să mai spun de cea din România. Eu ascult rock și metal. Acum aștept să mă înjuri că nu am aceleași gusturi ca ale tale.

| cartofiorce explică (pentru TheUnforgivenIII):

Ugh. unde am spus că-mi place? o detest, o urăsc din tot sufletul, e cea mai tâmpită muzică. eu ascult rock și indie pop.

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru cartofiorce):

Atunci, mă scuzi.

| ionutzzC a răspuns:

Un cuvant : "oribila"

| luvfireworks a răspuns:

Proasta..Nu transmite nimic, nu are un impact emotional asupra ascultatorilor, toti canta despre acelasi lucru.Eu ascult Metal si Rock big grin, muzica celtica si muzica clasica.

| MeruChan a răspuns:

Nimic nu imi place. Eu ascult mai mult dubstep, k-pop, j-pop, muzica gen Kyary Pamyu Pamyu, etc. Dar detest muzica romaneasca si cantaretii care inceareaca sa cante ca americanii. -.- Da, nu ascult muzica gen Rihanna, Demi Lovato, Justin Bieber, Beyonce, Niki Minaj, Lady Gaga, etc. =w=