| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Chitara se alege în functie de mana cu care scrii sau nu are importanta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care e stangaci si canta ca un dreptaci la chitara (cu mana stanga pe griff). Totusi, el e singurul pe care il stiu care face asa, in general, mana dominanta, cu care scrii, e mana care tine bataia si cealalta se plimba pe griff in sus si-n jos.

| Derosa a răspuns:

Depinde de cum ți de la început chitara. Dacă o ti cu griful spre stanga atunci vei cânta cu stânga, în cazul asta nu poti cânta la o chitara cu corzi pentru mana dreapta, va fi nevoie sa inversezi corzile.

| Ralu_Raluka_1995 a răspuns:

Cum îți e mai comodhappy