| OMEGALIN a întrebat:

Buna!
Exista vreun program cu care sa pot face melodiile sa se auda mai tare, eventual si bass mai puternic?

7 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Cred ca Audacity poate face asta...
http://audacity.sourceforge.net/? lang=ro
Daca nu te descurci cu el, cauta videotutoriale cu Audacity pentru ce vrei sa faci.

| OMEGALIN explică (pentru RoyDupuis):

L-am descarcat, e bun, mersi big grin

| AlexanderAdrian a răspuns:

Adobe audition e perfect pentru ce vrei tu. Are ceea ce se numeste graphic equalizer si cu el poti da basul mai puternic, volumul mai tare etc.

| OMEGALIN explică (pentru AlexanderAdrian):

Am deja programul dar nu stiu bine sa il folosesc, dar am gasit si mersi happy

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru OMEGALIN):

Pai e simplu, dai click dreapta pe melodie, alegi open with - Adobe audition. Dupa ce melodia isi incarca graficul, mergi in meniul Effects - Filters - Graphic equalizer. Cand se deschide, alege si tu varianta cu 10 bare si tragi in sus de primele trei bare din stanga pentru bas, de ultimele din dreapta pentru inalte si mediile sunt prin mijloc, vezi si tu dupa auz cum ti se pare cel mai bine. Aplici si salvezi.

| OMEGALIN explică:

laughing
Nu ma pot decide cine o merita, pentru ca si tu si AlexanderAdrian m-ati ajutat

| george696 a răspuns:

Sony vegas