| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie unde pot gasi un program de sunet care sa mareasca volumui si bass-ul la pc? Am niste casti cu bass super si vreau sa se auda mai tare DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Anticarul a răspuns:

Nu poti mari/amplifica volumul maxim al placii de sunet, exact asa cum nu poti baga mai mult de 2L de apa intr-o sticla de 2L, intelegi?
Sunt anumite programele prin care tu intelegi ca le amplifica, dar de fapt tot ce face este sa strice calitatea sunetului. Odata trecut pragul maxim de volum, il fortezi si o sa se auda oribil. Dar daca tu esti in regula cu calitatea sunetului, posibil sa ai probleme de auz. In fine, uite un link pentru un programel de amplificare sunet:

http://www.softpedia.com/......ster.shtml