| Pilsu_Denisa_1995 a întrebat:

Buna happy Imi puteti recomanda cel mai bun gen de chitara pentru incepatori? Cineva mi-a recomandat chitara reghin, dar am citit undeva ca nu sunt prea bune... Multumescwinking

Răspuns Câştigător
| RebecaWo a răspuns:

Eu la început mi a m luat o chitara clasica sau acustica. Nu mai stiu. Oricum cele doua sunt foarte bune pentru începători. Sa nu uiți sa imi pui corzi de plastic la început. Cele de plastic sunt mai ușor de apăsat pana te obișnuiești. Suna la fel ca cele de metal doar ca suna putin mai încet. In rest sunt la fel. Bafta si sper sa înveți sa Cânți foarte bine :*

1 răspuns: