| Cătălin11 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva: ieri, la scoala dirigu' i-a prins pe unii in clasa ca ascultau manele, iar cum el nu e de acord cu acest gen de muzica, a spus ca ne pune zece celor care ii aducem o manea "inteligenta".
Eu sunt paralel cu manelele, asa ca ma puteti ajuta?
FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Atunci spune-i că manea inteligentă e un OXIMORON.
dexonline.ro/definitie/oximoron
https://ro.wikipedia.org/wiki/Oximoron
Poate așa va zâmbi măcar de-un 9.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Caută ceva de Anton Pann pe trilulilu. Alea erau de fapt manelele adevărate. Ce zbiară acum prin manelării sunt niște imitații nereușite, la fel cum sunt în alte domenii „Abibas", „Suny" etc. (dacă te prinzi de idee).

| Cătălin11 explică (pentru mihai69):

Mersi, dar dirigintele s-a referit la genul de manele de acum

| mihai69 a răspuns (pentru Cătălin11):

Atunci spune-i că manea inteligentă e un OXIMORON.
dexonline.ro/definitie/oximoron
https://ro.wikipedia.org/wiki/Oximoron
Poate așa va zâmbi măcar de-un 9.