| VoiceWithin a întrebat:

am ceva de scris si sper ca aveti rabdare sa cititihappy
M-am mutat in alt cartier si eu sunt clasa 6, am venit la o scoala de la inceputul anului in care s-a dovedit a fi inutila, mai bine asi merge 2-3 ore pe jos pana la fosta scoala, in fine ...mama nu este de acord cu asta sad
Din prima zi din care am intrat pe usa am spus ca trebuie sa fiu increzatoare si ca in alte clase in care m-am mai mutat am fost foarte emotionata si nu prea stiam ce se va intampla asa ca abia asteptam sa imi cunosc noii mei colegi happy si speranta mea s-a transformat in a fi un vis urat, un cosmar sad
O fata din clasa aceasta acum sunt cat de cat colega buna cu ea dar din prima zi, diriginta mea m-a scos putin pe hol sa imi arate la ce cabinet m-a voi duce in ziua urmatoare ( noi ne plimbam din cabinet in cabinet ) si o cheama Diana, mi-a spus ca : hai iesi pa
Diriginta... ce sa mai spua ca degeaba... nici nu cred ca a auzit.
In fine am uitat si de asta in primul semestru a zis diriginta ca vom sta intr-un cabinet sa se rezolve si celelalte asa ca am stat toata ziua intr-un singur cabinet.
Si am vorbit cu o fata Flori care a trebuit sa stea cu mine in banca. Am intrebat daca o cunoaste pe o fata din fosta clasa si mi-a raspuns : fata da tu esti proasta raised eyebrows? cum sa o cunosc daca ea e acolo si eu aici?
Eu nici nu am apucat sa termin fraza ca a fost si ea in scoala asta apoi s-a mutat la fosta sad si de acolo a inceput totul
Am numai probleme cu ea + ca a mai venit una repetenta pe nume Denisa si de atunci ma fac caine ca ma cheama Sarah si ele cica : hai fa ii aducem boabe maine? laughing
chiar m-am simtit foarte prost si asa imi faceau zi de zi isi bateau joc de mine si chiar nu mai suport.Pana cand azi m-am saturat si faceam si eu misto de ele le minteam si cica la ele :
Denisa : da tu nu iesi din casa? afara ceva?
eu : nu talk to the hand laughing
Flori : nu fa las-o ca ea sta pe balcon
eu : rolling eyes
si la sfarsit ultima moneda :
aveam 1 ban la mine laughing ca la ora de sport alea canta manele si mie nu imi place de fapt unele fete de la mine din cls nu asculta manele si i-am spus sa isi dea foc laughingrolling on the floorasta am spus-o cu intentie
Incepuse denisa sa danseze... si i-am oferit 1 ban i-am spus
eu : uite daca iti este foamebatting eyelashes ia-i
si a inceput sa danseze pe mine straight face chiar m-a socat treaba asta si am inceput sa o imping cu genunchiul in... big grin ca nu sunt pe indvers
si o fata mi-a cerut banu acela ca sa ii dea si lu flori si face ea
catalina : ia flori si multumim pentru spectacolul de azi rolling on the floor)batting eyelashes
si nu v-oi mai scrie de acum ce a spus ca a injurat rolling eyes
Da cam asa a fost toata clasa 6 rolling eyes ce viata am... i-am povestit mamei ca si baietii se iau de mine ma dracuie si nu le fac nimic
eu imi ajut colegii pentru ca am o minte mai psihologica ca sa zic asa dar pe mine insumi chiar nu ma pot ajuta ce pot face? am apelat si la director si nimic va rog sad

3 răspunsuri:
| Andra_3307 a răspuns:

Exact ca mien stai linistita aa a fost si cu mine la inceput iar cium baieti se uita ca disperatii la mine daca ai o prietena buna in clasa uiatte la alea si fate ca razi da nu lke zice nimic...nu le baga in seama ca tu chiar nu are rost sa iti pui mintea cu animale de alea... tu din cate vad esti mai desteapta. da`le pace si nu le baga in seama incearca sa iesi in evidenta cu lucruri bune si stai de vorba cu ele fata in fata sa vezi cum fac pe ele deoarece se inmoaie cand le spui adevarul uite ia ID-ul meu sa vb ca aiti spun eu stai linistita lady.andraa succes mult:*

| LorReen a răspuns:

Lasa-le in paceoh go on Nici nu merita baga-te in seamahee hee Cum a mai spus si @kidutza "Trateaza-le cu indiferenta!"winking Iti spun eu care e toata treaba. Tu esti noua si normal ca ei se cam dau smecheri(:/ stai linistita ca nu numai tu esti in situatia asta!oh go on Sunt multe alte persoane de genul asta. straight face Lasa-i in pace! Cel mai destept cedeaza.winking

| kidutza a răspuns:

Incearca sa le rsingi sa nu le bagi in seama fa-ti prietei de la alte clas iesi afara fii comnicativa big grin nu mai baga barfele in seama straight face stiu cum e si eu ma consumam dar nu are rost.fii tare! sh trateazale cu indiferentahappysmug