| daniela1997 a întrebat:

Buna parintii trebuie sa-mi cumpere o chitara dar nu stiu sa cant la ea cine stie niste site-uri care te inveti mai repede. FUNDA

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Vezi aici:

http://cursuridechitara.blogspot.ro/

Pare interesant.
In dreapta, ai si celelalte lectii

3 răspunsuri:
| us3r a răspuns:

De ce nu mergi la un profesor sa te invete? sau daca stii pe cineva care stie sa cante, ca o sa te invete cu siguranta.

| AllTogether a răspuns:

Incearca "Pe acorduri de chitara" ca sa te obisnuiesti cu acordurile, apoi cauta tutoriale la cantece pe youtube

| AlleXx5785 a răspuns:

Mai si eu cant la chitara, ce trebuie sa inveti? Sunt niste acorduri pe care trebuie sa le inveti si sa-ti intre in reflex, apoi o sa stii sa canti cat de cat. Du-te la cineva care stie sa-ti arate ceva de inceput, apoi singura de pe net, nu conteaza ce site. Incepe cu acordul: re major (D), sol major(G), la major(A), Do major(C)..astea sunt mai usoare, apoi inveti si singura alea mai grele, totul tine de multa repetitie.