| Roa a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Imi doresc sa invat sa cant la chitara numai ca parintii nu vor sa imi cumpere una...va rog, imi puteti da ceva site-uri cu chitari ieftine pentru stangaci...si second hand.va multumesc!

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna.
Daca vrei sa cumperi o chitara second hand incearca pe ocazii.ro. Alte site-uri de unde poti cumpara instrumente: http://www.allegromusic.ro/, www.fly-music.ro/, www.soundcreation.ro/, www.senia.ro/. Chitarile pentru stangaci sunt destul de rare si scumpe (peste 300 ron). Chitarile pentru dreptaci pot incepe de la 170 ron. Ti-ai putea lua una pentru dreptaci si sa inversezi corzile (corzile groase puse in locul celor subtiri si invers). In cazul in care doresti sa inveti singura la chitara iti recomand site-ul http://www.the-guitar.ro/, unde poti gasi sfaturi atat pentru incepatori cat si pentru avansati. Articolele sunt facute pentru a ajuta pe cei care doresc sa invete sa cante la chitara singuri. De asemenea, se pot pune comentarii sau intrebari la care iti voi raspunde cu placere.
Mult spor, Marius Furduescu.