| wanna a întrebat:

Buna,
stie careva cand e Eurovision-ul anul acesta?
Voi ati vazut cu ce melodie mergem noi la Eurovision? uitati aici
http://www.youtube.com/watch?v=mI4EOTIu4eQ
Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Semifinalele vor avea loc pe 14 și 16 mai 2013, iar finala, pe 18 mai 2013. "
http://ro.wikipedia.org/wiki/Concursul_Muzical_Eurovision_2013

Piesa nu e deloc pe gustul meu. O găsesc ieftină şi iritantă. Dar să sperăm că Europa mai are suficienţi afoni, cât măcar să nu ieşim pe ultimul loc.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate ce nu ne place nou, place altcuiva si va fi o figura frumoasa sa speram ca nu vom vi codasi, pe 18 mai are loc finala, 14/16 semifinale, bine ar fi sa intram in finala, in rest numai conteaza pe ce loc iesim, ar fi urat tare de tot sa nu ne calificam.
O zi frumoasa sa aihappy

| thegatekeeper a răspuns:

Nu imi place melodia deloc. Ma refer strict la melodie, care are versuri banale si stupide, insa cel care o canta are voce, nu pot nega asta.

| mona a răspuns:

Semifinalele sunt in 14 si 16 mai iar finala in 18 mai

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nici n-am ascultat, nici nu vreau, dar știu că e o mare porcărie.Eurovision e pentru cei cu gusturi proaste în materie de muzică.Nu-mi schimbă asta părerea, chiar dacă Lordi au câștigat în 2005, sau 2006, nu mai știu când, n-are importanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locul 20 ar fi o performanţă pentru noi anul ăsta.

| Amneziedevise a răspuns:

Cred că nu vom avea în niciun an o melodie care să câştige Eurovisionul.

Finala este pe 18 mai 2013.