| Tringlo a întrebat:

Sunt în clasa a XI-a și m-am decis să urmez o facultate de actorie. Singura probă de care îmi fac griji este cea de muzică, pentru că nu știu să cânt și nu am încredere în vocea mea. Așa că m-am gândit să iau niște lecții de canto. Însă ce fel de canto credeți că ar trebui să studiez, clasic sau pentru muzică ușoară? Care credeți că mi-ar ajuta mai mult la actorie?

1 răspuns:
| Mymiii a răspuns:

La actorie nu trebuie sa ai o voce nemaipomenita ca sa intri deci nu te stresa! Te-ar ajuta destul de mult niste lectii de canto pentru muzica usoara bineinteles. Incearca si tu, acasa, sa tot fredonezi diverse melodii sau sa iti ridici si cobori vocea foarte repede... Am auzit ca ouale de perpelita pot face minuni in schimbarea vocii( dar nu sunt sigura).