| Cr200013 a întrebat:

Este cineva la facultatea de muzica din Brașov? Sau oricare facultate de muzica... Ma gândeam ca ar fi o variantă să dau acolo deoarece îmi place mult muzica și sa învăț sa cant la chitara. Doar ca am niște nelămuriri. Eu la liceu și în generala nu am făcut mai deloc muzica este vreo problema? Gen nu am nicio idee despre materie în sine laughing dacă dau acolo, trebuie sa dau și pentru canto la acea proba? Nu de alta dar cu asta nu le am deloc... Îmi aleg eu la ce sa cant? Și încă ceva, la probele pentru intrare trebuie sa știu un anume instrument pe de rost? Eu cant la chitara, dar nu iau lectii, doar ma uit pe YouTube și tot ce știu e în englezalaughing) nu știu care sunt notele etc. Am vreo șansă? Chiar mi ar plăcea ca e ceva mai practic, artistic la genul asta de facultate. Dar nu știu, am nevoie de niște păreri

1 răspuns:
| DoctorRoberChase a răspuns:

Nu ai cum sa intrii, trebuie sa stii multa teorie muzicala si sa canti la nivel de avansat la chitara, ai o programa destul de stricta despre ce trebuie sa canti la admitere. Iti sugerez sa faci multe meditatii la teorie ca sa-ti formezi urechea si la chitara clasica, pentru ca nu ai alte optiuni la conservator. Multa bafta!