| 1987543G a întrebat:

Am 14 ani si mi-as dori tare mult sa fac lectii de vioara. Pur si simplu ador vioara. Vreau sa stiu daca este prea tarziu sa incep sa fac asemenea cursuri si multe alte detalii cu privire la aceasta! Va multumesc, ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Nu e prea tirziu ca sa inveti pentru tine, doar ca sa ai o cariera de violonist e prea tirziu, cei care au inceput la 8 ani s-au obisnuit deja cu Paganini.
oh, si sper ca ai gitul puternic, o sa te doara rau la inceput.

| 1987543G explică (pentru thealchemist):

Cineva m-a invatat ca in viata nimic nu este imposibil. Daca am sa muncesc foarte mult si am sa trag tare sper ca voi ajunge macar sa urc pe o scena, cat de mica. Sunt dispusa sa invat din rasputeri...

| thealchemist a răspuns (pentru 1987543G):

Iti urez succes si sa ajungi la nivelul asta:
https://www.youtube.com/watch?v=xWKBpPc3fzA
Accardo pare sa fie cel mai bun, si nu numai dupa mine http://www.violinist.com/discussion/response.cfm?ID=9443

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat