| Tasya05 a întrebat:

Ce parere aveti despre prestatia trupei Mandinga, la semifinala Eurovision? Va placut?happy Va facut sa va simtiti mandrii ca sunteti romani?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu doar din cauza asta sunt mandra ca sunt din Romania. Pentru muzica pe care o avem. Ca in rest.....lasam de dorit la muuulte capitole. Multi spun ca a fost naspa, ca avem o melodie naspa, ca Elena nu are voce bla bla. Dar stii care-i faza? Nu cred ca cei care au comentat impotriva ei ar fi putut sa faca fata cu brio dificultatilor pe care le-a intampinat pe scena (stim deja cu totii problema cu casca) cum a facut-o ea. Este fooooarte usor de zis decat de facut. Sa stii ca am vazut ca strainii ne apreciaza prestatia la Eurovision mai mult decat o facem noi, si cred ca asta este foarte trist.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Despre melodia prefer acum să nu-mi dau cu părerea, însă mi-a părut rău pentru solista trupei, când din cauza problemelor tehnice s-a pierdut un pic și nu a putut să dea totul din ea (atât cât are).
I se citea disperarea pe față și mi-era frică să nu răbufnească în plâns direct pe scenă.
Mi-a părut sincer rău și a fost prima dată, cred, când mi s-a părut umană, când i-am simțit emoțiile, când a reușit să-mi transmită ceva din spatele unei măști zâmbitoare de păpușă.

Să sperăm că în finală nu vor mai fi accidente, că n-au ei nici o vină că noi (majoritatea) i-am ales să ne reprezinte. Se vede că dau tot ce pot.

N-ar strica să fim un pic mai solidari și dacă nu să-i susținem, măcar să nu-i criticăm prea dur, că totuși sunt de-ai noștri.

| CautNume a răspuns:

Nu-mi place melodia si nici cum canta ea.Ma rog, "canta" e mult spus.

| alexxa a răspuns:

Canta in spaniola(de balta) si are instrumental cu influente cubane.Cu ce reprezinta asta Romania? Sincer imi pare rau ca merge Romania in finala si nu Israel.Au avut melodie mai buna de 1000 de ori.

| ThePoet a răspuns:

Parerea mea: e naspa rau si trupa si piesa
Nu, nu mi-a placut.
Nu m-a facut sa ma simt mandru ca sunt roman.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Mandinga SUGE! Daca mergem cu tiganci fara talent normal ca luam ultimul loc. Romania are nevoie de mai mult METAL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU m-au facut sa ma simt mandra ca sunt romanca. Au mers cu maneaua aia la Eurovision si au facut vorba aia rahatu praf laughing tonguewinking S-au facut de toata minunea laughing happybatting eyelashes

| diana0213 a răspuns:

Si cand ma duc la o nunta cu cantareti de 2 bani sunt in stare sa cante pe muzica... Nu m-a dezamagit Mandinga deoarece nu am avut nicio asteptare de la ea.