| Lolittaa a întrebat:

Ce parere aveti despre prestatia noastra la eurovision?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Idei generale despre Eurovision - 2010:winking
Editia de anul acesta a fost una foarte buna thumbs up cu o concurezta puternica! Cu toate astea Paula si Ovi au reusit sa ajunga pe podium, ceea ce dovedeste ca au fost cei mai buni thumbs up (Romania n-au votat-o geopoliticwinking, poate doar Moldova love struck partial). applause
love struck Paula si Ovi au fost geniali, impecabili, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptul spectaculos! applause thumbs up applause Au fost perfecti! love struck Mai frumosi, relaxati, mai stapani pe ei decat in semifinala si cu mai mult sex-appeal! big grin love struck applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1, daca eram Russia sau Germania - eram castigatorii detasati! oh go on Sau am un exemplu mai bun, daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimele locuri, nu ne-ar fi votat nici dracu' oh go on (doar vechea, buna Moldova love struck ). A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra! applause rose applause
Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere, nu-l merita deloc! Era mai firesc sa se claseze in CEL mai bun caz pe locul 5-6! oh go on Nu ma deranjeaza aproape deloc ca suntem pe locul 3, ci faptul ca Germania s-a clasat in fata noastra pe nedrept! waiting Lena avea o piesa bunicica, usor de retinut si atat! NU era de locul 1 la Eurovision! not listening waiting Au fost foarte multe piese, voci mult mai bune ca a ei! Iar acum, dupa terminarea Eurovisionului, concetatenii acestei fete pisicoase, care a cantat live cu o vocea tremurata, gen karaoke laughing, posteaza pe forumuri, pe youtube urmatoarele lucruri: "Germans LOVE LenA! SHE CAN'T SING BUT SHE CAN FUCK!" sau "*** all ya losers!" si multe alte in acest stil. waiting Imi cer scuze ca mi-am permis sa-i citez pe acesti tupeisti nesimtiti, dar am vrut sa subliniez faptul, ca pana si concetatenii/sustinatorii nemtoaicei recunosc, ca ea n-a fost de locul 1, ca n-are voce, ca a fost mai slaba, ca a castigat datorita conjuncturilor favorabile pentru Germania, cu toate astea ei isi permit sa jigneasca, sa-si bata joc de restul lumii! waiting Este REVOLTATOR ceea ce se intample! waiting
Insa turcii (maNga - "We Could Be The Same") au fost cu adevarat buni applause, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose
love struck Multumiri Moldovei (mereu a fost O DOAMNA big grin love struck applause ) pentru cele 12 PUNCTE (unicele pe care le-am primit anul acesta sad )! applause rose Scuze ca noi n-am fost la fel de loiali. sad Desi majoritatea romanilor a votat pentru Moldova, faptul ca si juriul a avut un cuvant de spus (50%), a influentat foarte mult rezultatele voturilor finale. sad
Iar referitor la vesnicele afirmatii, cum ca Romania n-ar fi in stare sa fie tara gazda a Eurovisionului, in caz daca am lua noi locul intai, parerea mea este, ca sa organizam noi (Romania) Eurovisionul nu e ceva imposibil! dancing As dori sa va arat o alta "latura a medaliei", alta viziune ceva mai optimista.winking dancing Cu putin efort si ajutor de la toata lumea - SE POATE! thumbs up Argumentez, cine a spus ca trebuie sa fie neaparat ceva mega grandios, scump, cu mult pafos si risipa nejustificata - gen Eurovision din Russia? big grin Eu consider ca fiecare tara organizeaza acest concurs in functie de posibilitati si in final tot iasa bine, plus tara gazda primeste ajutor de la Uniunea Europeana, de la tari contribuabile si are un AN INTREG pentru pregatiri. thumbs up Scena, in caz daca o tara n-are un stadion cat de cat OK sau o sala suficient de mare, poate fi inchiriata si montata in decurs de cateva zile-maxim saptamani.winking Sa ne amintim de cei care concerteaza prin toata lumea (Madonna, Rihanna, Shakira, etc.) si isi "cara" scena dupa ei big grin, deci SE POATE! thumbs up Plus, am inteles ca in Bucuresti se construieste un stadion nou, si va fi unul foarte mare. thumbs up Iar dupa terminarea Eurovisionului tara gazda incepe sa-si numere castigurile/plusurile/avantajele (cele pe termen scurt, cat si cele pe termen lung), pentru ca ele exista si inca foarte consistente: turism la greu, promovarea tarii pe toate planurile, dezvoltarea economica si nu numai, noi investitori straini, etc. thumbs up Si in final din toate aceste venituri se pot plati eventualele datorii. thumbs up Asa ca eu sunt 100% PRO ca la anul sau peste 2-3 ani Romania sa ia locul 1 si sa fie tara gazda Eurovisionului! thumbs up applause love struck Hai, ROMANIA! thumbs up applause thumbs up

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Stiati, ca il mai putem vota pe Ovi-Romania si pe ALT site pentru "Eurovision’s Next Top Male Model 2010"? Aici:
http://polldaddy.com/poll/3134815/
Faceti acest lucru cunoscut, pe unde puteti (prin mess, e-mail, site-uri de socializare, etc.) si VOTATI-L!
Iar pentru cei, care nu l-au votat pe site-ul, cunoscut deja majoritatii dintre noi, o sa las un link spre pagina de votare:
http://wiwibloggs.com/......the-final/
Intreaga operatiune va ia doar 3 secunde. Doar bifati "Romania, Ovi" si dati clic pe "Vote". Il mai putem vota doar pana la 13 iunie. Iar pe Paula datorita unui efort comun deja am adus-o pe 1 loc!
Hai, Romania! :))

| Rukhsandra a răspuns:

Foarte buna- mai buna nu se putea big grin

| Ana a răspuns:

Mi-a placut, chiar a meritat Germania sa castige, o melodie pe cinste.Noi suntem bine si pe locul 3.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt multumit si mandru de locul Romaniei.Au avut o piesa buna cu o prestatie excelenta.

| liveincolors a răspuns:

Excelenta. Anul asta meritam locul 1. Germania nu mi-a placut absolut deloc. Parerea mea, a fost printre cele mai slabe.

| Petronela a răspuns:

Am o parere buna despre prestatia paulei selling si a lu' ovi la eurovision... dar desi au luat locul 3 se putea si mai bine:d

| alexxa a răspuns:

Pe mine m-a surprins clasarea pe locul 3...chiar nu mi-a placut melodia:-|

| deel a răspuns:

Fata de anul trecut...
mult mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multumita de prestatia la Eurovisionhappy, n-am motive sa ma planghappy