| thekrugerx a întrebat:

Cum este acest set de chitara? Chitara este buna? Ce efecte are amplificatorul? Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
| alexutza220 a răspuns:

Daca te referi la un set de chitara electrica, de obicei este un set pe care toti viitori chitaristi ar trebui sa il aiba. Un asemenea set este format de obicei din: o chitara electrica, un amplificator de 15-20 W, o pana pentru chitara si un ham. Dar cu un pret ceva mai mare, se mai adauga si alte accesorii.Cateva link-uri pentru a intelege mai bine:
http://www.fly-music.ro/......trica.html
http://www.fly-music.ro/......43-sb.html

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Care amplif, care chitară?

| ghinionistul112 a răspuns:

Amplificatorul daca are o putere de 20- de Watti, un procesor(se refera la pedala) care poate face sa redea multe tipuri de sunet, dar in amplificator este diferit si amplificatorul scoate anumite sunete: cum ar fi, Bass, Medium, si Center... Asta inseamna ca, Bass inseamna sunetele joase, Medium, Sunetele medii si Center, sunetele inalte si plpus volumul care regleaza intensitatea sunetului scos!