| Alexutzapoopuic a întrebat:

puteti sa/mi dati sfaturi de imbunatatire a vocii, adica cand eram mica imi placea foarte mult sa cant, dar cata voce poate sa aiba un copil de 6 ani, sa fim seriosi acum am gasit un vechi cont de karaoke si am cantat un cantec, si as vrea vocalize si alte moduri de a canta mai bine, funda

1 răspuns:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Salut! Daca vrei sa-ti 'lucrezi' vocea si esti baiat, ar trebui sa tii cont de urmatoarele lucruri. Daca inca nu ti s-a schimbat vocea (13-14 ani) si tu vrei sa te apuci de asa ceva, o sa fie mai complicat. Poti merge la lectii de Canto, gasesti si pe internet cursuri.Sau poti sa faci tu vcalize tot felul. Cauti si pe 'net ca-ti da o gramada de detalii. Bafta! Funda?