| radugheo a întrebat:

Spuneti-mi si mie rapid top 10 melodii rock sau metal, va rog!

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Radu! Iubesc muzica rock, deci nu-mi va fi greu sa raspund rapid intrebarii tale, insa imi va fi greu sa aleg doar 10 piese din sutele de piese impresionante ale acestui gen muzical! Totusi, incerc...
1. Scorpions-"Wind Of Change''
2. Deep Purple-"Soldier Of Fortune''
3. Eric Clapton-"Tears In Heaven''
4. Pink Floyd-"Another Brick In The Wall''
5. Queen-"Bohemian Rapsody
6. Deep Purple-"When A Blind Man Cries''
7. Queen-"Too Much Love Will Kill You'' (o interpretare exceptionala a fost cea impreuna cu Pavarotti)
8. Led Zeppelin-"Stairway To Heaven''
9. Guns'n'Roses-"Sweet Child o'MIne''
10. The Beatles-"Yesterday''
Auditie placuta! Daca mai vrei si alte melodii rock, scrie-mi si iti mai sugerez/recomand cu multa placere! Ador muzica de calitate in general si muzica rock in special! O seara faina!