| GuitarFly a întrebat:

voi ce parere aveti despre evanescence?

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Mie-mi plac.

| Wøodenpints a răspuns:

Mie mi se pare o panaramă de trupă, ce cu greu poate fi numită rock. Este orice altceva, dar nu rock. 2 acorduri de electrică la 5 melodii nu înseamnă rock.
Grețos de multe melodii doar din pian și voce. Nu cred că există ceva mai plictisitor de atât.
Vocea este mult prea lălăită, uneori enervantă și de cele mai multe ori plictisește.
Instrumentalul e simplu, monoton și nu iese în evidență cu absolut nimic.
În ansamblu, o trupă sub-mediocră.

| Rakanishuu a răspuns:

Imi place mult.

| Scarbo a răspuns:

MI-au facut o impresie foarte buna pe la 11 ani, acum nu-i mai ascult. Piesa bring me to life m-a facut si pe mine sa-i ascult.

| Lina1993 a răspuns:

Amy are o voce puternica, frumoasa si de apreciat. Trupa o ascultam pe la 15, 16 ani, atunci am fost fana mare. Acum nu prea o mai apreciez la fel ca inainte. Mi se pare slabuta.

| ConstantinCyofu a răspuns:

Mie unul imi place cum canta. Cea mai frumoasa piese este cea cu linkin parca bring me 2 life.

| Duucu a răspuns (pentru ConstantinCyofu):

Ce? Evanescence a scos o melodie cu Linkin?