| MayaGree a întrebat:

Vreau sa invat sa cant big grin ..problema este ca vreau sa invat de la cineva de varsta mea (16) sau cel mult 3 ani mai mare.
Este cineva,care studiaza muzica, dispus sa ma invete sa cant(sa-mi arete tehnici; exercitii de respiratie; pentru voce etc)?
Sau daca stiti site-uri/vlog-uri in care arata, e ok! happy
Multumesc mult! :*

3 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, trebuie un profesor de canto cu experienta.

| Inaid a răspuns:

Salut;
si eu as vrea sa invat; am fost la scoala de muzica cand eram mica dar neexersand deloc am pierdut ce am invatat, mai stiu putin teoretic.

Daca vrei, si daca esti din Bucuresti, ne putem intalni in scopul acesta sa invatam amandoua de pe tutoriale si sa facem diferite exercitii; cand facem ceva constant si programat creca e mai eficient decat 'cand avem chef', singure.

Daca iti suna bine ce zic, contacteaza-ma pe fb https://www.facebook.com/Anarchyna

cele bune!

| Inaid a răspuns:

De asemenea iti pot recomanda lectiile online ale Dianei Pap, e superba; le gasesti pe youtube: https://www.youtube.com/user/papdiana/videos