| niculai123456789110 a întrebat:

Bunea seara TPU am o nelamurire in legatura cu unlogitech z906 luat de o zi. Problema este ca atunci cand dau basu la maxim si volumul la maxim se aude ca un fel de plesnit oricum se aude cat de cat plesnotul acela as dori cateva raspunsuri ca sa stiu daca il duc inapoi sau daca e ceva normal multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un sistem audio serios se testeaza cu aparatura sofisticata.
Un sistem de duzina se testeaza "dupa ureche" si se da volum MAI MIC decat incep membranele sa "bubuie", sa se loveasca.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Niciodata, la nici un sistem audio nu se da volumul si basii la maxim, in acelasi timp!
Se risca ruperea membranelor difuzoarelor, deci distrugere iremediabila sau foarte costisitoare.

| niculai123456789110 explică (pentru Bula):

Si atunci cum oto testezi sistemu daca nu dai volumu la maxim?

| niculai123456789110 explică (pentru Bula):

Multumesc pentru raspuns

| Bula a răspuns (pentru niculai123456789110):

Cu placere!winking

| Bula a răspuns (pentru niculai123456789110):

Un sistem audio serios se testeaza cu aparatura sofisticata.
Un sistem de duzina se testeaza "dupa ureche" si se da volum MAI MIC decat incep membranele sa "bubuie", sa se loveasca.